Nowa wersja stabilna - 0.8 "Romero"

Posted by PiotraperPL at 2013-09-17 20:10:41 UTC
Nowa wersja stabilna Cataclysmu gotowa do użytku!

W grze znajduje się teraz wiele nowych opcji i funkcji, takich jak wsparcie dla grafiki osiągnięte dzięki sukcesowi Kickstartera. Teraz znajduje się tam też pełno nowych opcji, takich jak kontrola nad wielkością miast lub mnożnikiem przeciwników, dzięki którym można zamienić mapę w mega-miasto gdzie żywi nieżywi wylewają się z każdego pęknięcia w ścianie. I oczywiście długo oczekiwane wózki sklepowe które można pchać lub ciągnąć za sobą! I jak zwykle, pozostaje wam odkrycie na własną rękę całej masy innych nowości.

O nowej wersji można podyskutować w odpowiednim temacie na forum. Jest tam również kopia listy zmian wprowadzonych do gry.

A oto opis najważniejszych zmian wprowadzonych w tej wersji:

Grafika

Razem z grą udostępnione są dwa tilesety - Jeden stworzony przez Deona który jest duży i zawiera pełno detali, gdzie drugi tileset zrobiony przez SirHodena jest mniejszych rozmiarów i jest mniej szczegółowy, ale za to pozwala na większy zasięg widoku na komputerach z mniejszą rozdzielczością. Mimo że nie są one w 100% gotowe, myślę że wyglądają wspaniale! A teraz coś mniej oczywistego, czyli jak zmienić z którego tileseta korzystamy:

Najpierw należy wejść w plik data/gfx.txt. Zobaczycie tam sekcję z tilesetem Deona (domyślny) i ten od SirHodena tuż pod nim. Aby korzystać z tilesetu SirHodena należy dodać '#' przed linijką JSON i TILESET w sekcji z tilesetem Deona i usunąć '#' z sekcji SirHodena.

Opcje generowania świata

W opcjach możemy znaleźć dwa nowe ustawienia:
Size of Cities - Służy do zmiany rozmiaru miast.
Spawn rate scaling factor - Służy do zmiany ilości generowanych wstępnie zombie.

Wózki sklepowe

Teraz można znaleźć w sklepach wózki w których można transportować przedmioty bez obciążania naszej postaci. Aby złapać i ciągnąć za sobą taki wózek (i w zasadzie dowolny pojazd pod warunkiem że jesteśmy wystarczająco silni), należy wcisnąć shift+g (grab) i następnie wybrać kierunek w którym wózek się znajduje.